راهنمای سفر به کربلا ویزا

اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی

اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی از دیرباز بسیار موضوع مهم و حائز اهمیتی برای این افراد به شمار می آید. به هر حال شرایط و مدارک خاصی وجود دارد که اتباع عزیز افغانی بتوانند انواع ویزا را با توجه به مدت اقامت خود دریافت کنند. به همین دلیل، ما در ادامه بیشتر در این باره با شما صحبت خواهیم کرد.

اهمیت اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی
اهمیت اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی 

علت اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی

می توان گفت که اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار برای افغان ها برخوردار است؛ چرا که استفاده از ویزای عراق باعث می شود که افغان ها بتوانند به زیارت، تجارت و یا در مواردی به کار و ازدواج بپردازند اما در این بین، اخذ ویزا برای این دسته از افراد از شرایط خاصی برخوردار است و مدت زمان اعتبار آن هم بین ۳ تا ۶ ماه می تواند متغیر باشد.

افغان های عزیز باید به این موضوع توجه داشته باشند که اگر به یک مجموعه معتبر مراجعه نکنند، صد درصد با هزینه های بالایی روبرو خواهند شد و شاید آنچنان که باید و شاید شرایط قابل قبولی را به راحتی تجربه نکنند. به همین دلیل توصیه ما به این افراد این است که سعی کنند با افراد کار بلد و متخصص در سایت زیارت آسان ارتباط باشند.

انواع ویزا عراق با پاسپورت برای اتباع افغانی
انواع ویزا عراق با پاسپورت برای اتباع افغانی

انواع پاسپورت اتباع افغانی

معمولاً اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی به جز ایام اربعین کاملاً ضروری است تا بتوانند به کشور عراق سفر کنند. ویزای فوری عراق هم می توان گفت برای اتباع افغانی از اهمیت و ضرورت بالایی برخوردار است  کهالبته مدت اقامت با این ویزا طولانی نیست و این یکی از مواردی است که باید در هنگام دریافت ویزای فوری در نظر بگیرند.

عمدتاً اتباعی که در ایران ساکن هستند و پاسپورت آن ها غیر الکترونیکی و یا به قول معروف طرح خانواده است می توانند با تمدید اقامت دفترچه سفر را دریافت کنند، اما آن دسته از اتباع افغانی که در ایران مقیم هستند و پاسپورت الکترونیکی دارند، قادر هستند در خواست خود را از طریق سفارت عراق پیگری کنند.

عمدتاً آن دسته از اتباع افغانی که در ایام اربعین قصد سفر دارند، چنانچه پاسپورت آن ها دست نویس است باید به دفتر کفالت اتباع خارجی مراجعه کنند و اگر پاسپورت الکترونیکی دارند، کنسولگری عراق در ایران می تواند به درخواست ویزای این افراد رسیدگی کند.

ویزای عراق برای اتباع افغانستان
ویزای عراق برای اتباع افغانستان

انواع ویزا برای اتباع افغانی

این نکته را باید به خاطر داشت که اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی چنانچه توریستی باشد، محدودیت هایی را برای اقامت به وجود می آورد. البته اتباع افغانی باید این نکته را در نظر بگیرند که مدت زمان حضور در کشور عراق می تواند  نوع ویزای آن ها را مشخص کند؛ چرا که ویزای عراق می تواند بلند مدت یا کوتاه مدت باشد.

آن دسته از ویزاهایی که معمولاً سیاحتی و زیارتی هستند کوتاه مدت بوده و برای کار و فعالیت هم اتباع افغانی باید ویزای بلند مدت دریافت کنند که البته بیشترین ویزای عراقی که توسط اتباع افغانی دریافت می شود توریستی است. معمولاً شرایط کشور عراق با توجه به وضعیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می‎تواند روی اخذ ویزا تاثیر واضحی بگذارد.

ویزای انفرادی معمولاً زمانی به فرد افغانی تعلق می گیرد که وی قصد سفر تنهایی به کشور عراق را داشته باشد که باید مدارک خود را تحویل داده و فرم درخواست را پر کند. این چنین قادر خواهد بود ویزای کشور عراق را دریافت کند.

حال زمانی که اتباع افغانی به صورت گروهی قصد داشته باشند به کشور عراق سفر کنند، باید ویزای گروهی عراق را درخواست کرده که مدارک کل اعضا باید کامل باشد تا ویزای گروهی  به آن ها ارائه شود و در این میان، ویزای اعتیادیه و ویزای متعدده هم جز ویزاهای کاری برای اتباع افغانی محسوب می شوند و این نکته را به خاطر داشته باشید که قبل از مشخص کردن نوع ویزا باید با مشاورین ما در سایت زیارت آسان مشورتی داشته باشید.

مدت زمان اعتبار و حق ورود و خروج به کشور عراق

توجه داشته باشید که در هنگام اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی مدت اعتبار ویزا هم جزء موارد بسیار کلیدی و مهم به شمار می آید. همان طور که در ابتدا گفته شد، این ویزا می تواند بین ۳ الی ۶ ماه مدت اعتبار متغیری داشته باشد.

یعنی اتباع افغانی بعد از 3 ماه که از صدور ویزا باید مجدد به دریافت ویزا بیندیشند. چنانچه اتباع افغانی بعد از دریافت ویزا قصد خروج از خاک عراق را داشته باشند، نمی توانند مجدد به عراق بازگردند؛ چرا که کشور عراق تنها 1 مرتبه حق ورود و خروج به این کشور را به اتباع افغانی با این ویزا داده است.چنانچه مدت زمان اعتبار ویزا هم باقی مانده باشد، باز هم عراق به این مسئله توجهی نکرده؛ چرا که شرایط خود را قبلاً توضیح داده است.

ویزای توریستی عراق
ویزای توریستی عراق

قیمت ویزای عراق برای اتباع افغانی

در مورد قیمت اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی این نکته را باید مورد توجه قرار داد که ویزای عراق با توجه به نوعی که دارد کاملاً متفاوت است، اما ویزای کوتاه مدت امروزه که به عنوان ویزای نجف و کربلا از آن یاد می شود، حدود ۶۰ دلار برآورد می شود و در مورد قیمت ویزای عراق بهتر است بدانید که قیمت دلار صد درصد روی این موضوع تاثیر بسزایی می گذارد که معمولاً شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم جزء موارد کلیدی به شمار می آیند.

در این بین، شما اگر به یک مجموعه معتبر مراجعه نکنید با هزینه های گزافی روبرو خواهید شد که شاید برخی از این هزینه ها هیچ ضرورتی هم نداشته باشند. به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که سعی کنید قبل از هر اقدامی با افراد مشاور و کاربلد صحبتی داشته باشید که در این مجموعه مشاورین ما به تمام سوالات شما پاسخ شفاف می دهند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای عراق اتباع افغانی

در مورد مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی هم باید این چنین گفت که اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار قطعاً یکی از مدارک بسیار مهم به شمار می آید. کپی مدارک شناسایی و همچنین رضایت نامه مبنی بر خروج افرادی که به رضایت ولی نیاز دارند را هم نباید بررسی قرار داد. 1 عدد عکس پرسنلی، بیمه و گواهی سلامت پزشکی و همچنین ارائه مدارک مربوط به اشتغال از جمله مدارک مهم دیگر برای دریافت ویزای عراق برای اتباع افغانی به شمار می آید.

مدت زمان اقامت اتباع افغانی با توجه به نوع ویزا عراق
مدت زمان اقامت اتباع افغانی با توجه به نوع ویزا عراق

سخن پایانی

در مورد شرایط، مدارک، قیمت و انواع اخذ ویزای عراق برای اتباع افغانی باش ما کاربران عزیز صحبت کرده ایم. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، می توانید با مشاورین ما در این سایت یعنی زیارت آسان در ارتباط باشید.

نویسنده

پشتیبان زیارت آسان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *