راهنمای سفر به کربلا سیم کارت

همه چیز در مورد سیم کارت های عراقی

سیم کارت های عراقی در حال حاضر شامل 3 نوع سیم کارت است که تعرفه مکالمه به صورت نیم بهاء متفاوت است. در این میان، آن دسته از زائرانی که از سایت زیارت آسان به رزرو هتل در عراق می پردازند و قصد دارند به هر دلیلی به این کشور مراجعت کنند، بهتر است در مورد سیم کارت عراقی در انواعی که دارد، اطلاعاتی قابل قبول هم داشته باشند. این چنین در شرایط ایده آل تری می توانند با عزیزان و دوستان خود در ارتباط باشند.

همه چیز در مورد سیم کارت های عراقی
همه چیز در مورد سیم کارت های عراقی

انواع سیم کارت های عراقی

در عراق 3 نوع سیم کارت ارائه می شود که هرکدام اعتبار 1 ماهه دارند و میزان شارژ اولیه این سیم کارت هم با یکدیگر متفاوت است. برای اینکه بتوان هزینه مکالمه درون شبکه را زائران تور کربلا نیم بها پرداخت کنند، باید کد های دستوری آن را بشناسند تا بتوانند از خط های تلفن عراقی  به نحو احسن استفاده کنند. در این بین، این نکته را باید به خاطر داشته باشید که شما با استفاده از خط های تلفن کشور عراق می توانید هزینه کمتری برای تماس های داخلی عراق با دوستان و همراهان خود را تجربه کنید. به این دلیل که در ایام شلوغ سال مانند اربعین به خاطر بالا بودن ترافیک تماس ها در حین رومینگ و سرویس دهی با اختلالات زیادی روبرو می شوند، انواع سیم کارت های موجود در عراق شامل:

سیم کارت عراقی و انواع آن
خط های تلفن عراقی و انواع آن

·         سیم کارت آسیاسل

از جمله انواع سیم کارت های عراقی می توان به سیم کارت آسیاسل اشاره کرد. این سیم کارت در سفر اربعین برای زائران تور کربلا باعث می شود تا هزینه مکالمه درون شبکه را نیم بها در نظر بگیرند و برای اینکه بتوانید از خدمات این چنینی برای مکالمه های سیم کارت استفاده کنید، باید عدد ۲ را به شماره ۲۹۳ پیامک کرده و البته پنج هزار دینار را به شارژ سیم کارت اختصاص دهید.

آشنایی با کدها و شارژ و اینترنت سیم کارت آسیاسل عزاقی
آشنایی با کدها و شارژ و اینترنت سیم کارت آسیاسل عراقی

تماس درون شبکه برای هر ثانیه 3 دینار و هزینه تماس از آسیاسل به دیگر اپراتورهای عراق برای هر ثانیه 5 دینار محاسبه خواهد شد. شما برای این که بتوانید تنظیمات اینترنت این سیم کارت را دریافت کنید، 1 پیامک خالی به شماره ۱۹۶۰ ارسال می کنید و سپس از خدمات اینترنت در سفر به عراق می توانید بهره مند شوید، توجه داشته باشید که قیمت هر هزار دینار عراقی با توجه به قیمت روز محاسبه می شود و نمی توان قیمت مشخصی را در این تاریخ برآورد کرد.

·         سیم کارت زین

یکی دیگر از انواع سیم کارت های عراقی سیم کارت زین نام دارد. آن دسته از افرادی که از این سیم کارت استفاده می کنند هم می توانند هزینه مکالمه درون شبکه خود را نیم بها پرداخت کنند. نیم بها بودن هزینه مکالمه درون شبکه، تنها به ایام خاصی اختصاص ندارد و تنها برای این کار فرد باید عدد ۲ را به شماره 2034 پیامک کرده و در ابتدا 5 هزار دینار را به شارژ سیم کارت زین اختصاص دهد.

آشنایی با کدها و شارژ و اینترنت سیم کارت زین عراقی
آشنایی با کدها و شارژ و اینترنت خط تلفن زین عراقی

·         سیم کارت کورک تلکام

سیم کارت دیگری هم در هنگام برآورد انواع سیم کارت‌های عراقی وجود دارد که با آن سیم کارت کورک تلکام می گویند. با این سیم کارت هم می توان هزینه مکالمه درون شبکه را نیم بها پرداخت کرد که باید در ابتدا، کد دستوری ستاره ۲۵۴ مربع را وارد کرده و البته سیم کارت باید 1500 دینار شارژ داشته باشد. این چنین، فرد قادر خواهد بود با 6 نفر به صورت نیم بها مکالمه داشته باشد.

اینترنت خط های تلفن عراقی

در مورد انواع خط های تلفن عراقی با شما صحبت کرده ایم، اما مسئله ای که در این بین وجود دارد به اینترنت تلفن همراه در کشور عراق مربوط می شود؛ چرا که شما برای فعال کردن اینترنت خط های تلفن عراقی خود باید همانند سیم کارت های ایرانی از بسته های اینترنتی استفاده کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که در تمامی هتل های کشور عراق زائران تور کربلا از اینترنت رایگان وای فای استفاده می کنند، اما به هر حال شاید در شرایطی و در موقعیتی قرار بگیرید که تمایل داشته باشید از بسته های اینترنتی سیم کارت عراقی استفاده کنید.

ارتباط آسان با سیم کارت های عراقی در کشور عراق
ارتباط آسان با خط های تلفن عراقی در کشور عراق

نحوه تهیه خط های تلفن عراقی

بسیاری از کاربران از مشاورین ما در سایت زیارت آسان در مورد نحوه تهیه سیم کارت های عراقی سؤال می پرسند. توجه داشته باشید که اگر شما قصد داشته باشید از راه هوایی وارد کشور عراق شوید، می توانید هنگام ورود به فرودگاه از نمایندگی های موجود در فرودگاه به تهیه خط های تلفن عراقی بپردازید.

البته توصیه ما به شما این است که از این روش برای خرید خط های تلفن عراقی استفاده نکنید؛ چرا که باید مبلغ بالایی را پرداخت کنید، اما بعد از خروج از فرودگاه زمانی که وارد شهر نجف می شوید، نمایندگی های معتبری وجود دارد که می توانید از نمایندگی های اصل با قیمت بسیار مناسبی به تهیه سیمکارت عراقی بپردازید.برخی از این نمایندگی ها حتی پول ایرانی را هم قبول می کنند.

در صورتی که قصد دارید به صورت زمینی وارد کشور عراق شوید، در پایانه مرزی از طریق دلال زائران تور کربلا به خرید خط های تلفن عراقی اقدام می کنند که در برخی از شرایط برخی از سیم کارت ها تاریخ گذشته هستند. به همین دلیل، بهتر است زائران عزیز بعد از ورود به شهر نجف از نمایندگی های معتبر به خرید خط های تلفن عراقی بپردازند، البته کربلا نسبت به نجف از گستردگی بیشتری برای ارائه سیم کارت بهره مند است.

چرا از سیم کارت عراقی باید استفاده کنیم؟
چرا از خط های تلفن عراقی باید استفاده کنیم؟

چرا از سیم کارت عراقی باید استفاده کنیم؟

یکی دیگر از سوا لاتی که مطرح می شود این است که چرا زائران تور کربلا باید از خط های تلفن عراقی استفاده کنند. توجه داشته باشید که در بسیاری از شرایط اپراتورهای ایرانی خصوصاً در ایامی همچون  محرم و ایام اربعین ترافیک شبکه را با اختلالات شدیدی روبرو می کنند و به این دلیل که زائران به صورت گروهی وارد کشور عراق می شوند، صد درصد خط های تلفن عراقی می تواند برای ارتباط داخلی هزینه بسیار کمتری را برآورده کند. خدمات رومینگ از جمله سرویس های پرهزینه ای هستند که به هیچ عنوان برای زائرین عزیز صرفه اقتصادی ندارند و همین دلیل، استفاده از سیم کارت های عراقی می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

اهمیت استفاده از سیم کارت عراقی
اهمیت استفاده از اینترنت ملی کشور عراق در سفر به این کشور

سخن پایانی

زائران تور کربلا با توجه به آنچه گفته شد اگر از خط های تلفن عراقی استفاده کنند، قطعاً با هزینه کمتری می توانند با دوستان و آشنایان خود در ایران در ارتباط باشند. شما در سایت زیارت آسان با مشاورین سایت برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در ارتباط باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نویسنده

پشتیبان زیارت آسان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *